Podróżowanie kamperami

Lockdown spowodował wiele zmian w życiu człowieka. Zmiany te sięgają nawet sposobów podróżowania i przemieszczania się po świecie. Jak pokazują dane istnieje trend na podróżowanie z kamperami w Polsce. Nie musi to być kamper własny, można go wypożyczyć jako samochód turystyczny, już na miejscu wakacyjnych wojaży.

Wakacje zawsze przynoszą na myśl chęć podróżowania. Nie tylko po kraju ale teraz za granicą. Sezon wakacyjny powoduje wzrost zainteresowania miejscami noclegu. Najpopularniejsze rozwiązania są jednak drogie i są związane ze spotykaniem innych ludzi. Dlatego coraz bardziej modne stają się kampery, które umożliwiają przenocowanie w aucie, w nieco gorszych warunkach niż tanie miejsca noclegowe.

Prosta kalkulacja podpowie, że nie opłaca się kupować kampera: jest drogi, a większość roku stoi nieużywany. Nie ma przecież być mieszkaniem ale jakąś formą wakacyjnego apartamentowca. Dlatego warto zajrzeć na camptoo, czyli platformę przeznaczoną do oglądania i wynajmowania kamperów, w miejscu naszego planowanego pobytu wakacyjnego.

Aby podróżowanie z kamperem było milsze, zobacz jakie kraje są idealne do podróżowania w kamperze. Pamiętaj, że takich krajów jest znacznie więcej na całym świecie, a nawet miasta w Polsce oferują pola kempingowe.

Słowenia to malownicze państwo, które ma bardzo rozległe tereny zielone, na których ze spokojem ducha można rozbić biwak w kamperze. Nieopodal licznych łąk znajdują się mniejsze i większe lasy. Dodatkowo łąki te są blisko dróg betonowych, nawet w środku pól, tak, że kamper z pewnością sobie na nich poradzi. Nie bez znaczenia jest również ścinana trawa, tak, że kamper nie ma problemów z przejechaniem paru metrów w głąb łąki, tak aby noc była spokojna. Dodatkowo jest to kraj bardzo mały, który można objechać, przy okazji podziwiając góry, zielone doliny i turkusowe wody. Mało ludzi też uczęszcza na wojaże podróżnicze do Słowenii, a można tam zobaczyć cudowne kaniony.

Estonia jest wymarzonym miejscem dla kamperów. Wyobraź sobie wysokie drzewa nieopodal rzeki. Mnóstwo zrobionych miejsc na rozbicie kampingów. Z kamperem nie jest to trudne do zrobienia, zazwyczaj są one wyposażone w rozkładany daszek na bok pojazdu, który ma chronić przed słońcem czy deszczem. Dodatkowo drogi przy tego typu widokach są płaskie, z ubitą ziemią i piachem, co pozwala kamperowi na swobodne poruszanie się, aż pod samą rzekę. Estonia to też bogactwo kulturowe, w dodatku z malowniczymi krajobrazami. Estończycy postarali się nawet o prywatne pola kempingowe, czy też szeregi pól kampingowych dla wielu osób.

Jeden komentarz w temacie “Podróżowanie kamperami

Dodaj komentarz