Drohiczyn – poznajmy bliżej nadbużańskie skarby

Drohiczyn jest miastem niezwykłym, przyciągającym wyjątkową scenerią oraz atmosferą, której trudno jest się oprzeć. Panujący tu klimat sprawia, iż wycieczki po historycznej stolicy Podlasia stają się wspaniałą przygodą oraz jedyną w swoim rodzaju szansą, by nacieszyć się widokiem tak różnorodnych zabytków. Tu, na terenie jednego z najstarszych miast na terenie Podlasia, nudzić się nie można.

Czym przyciąga turystów to miejsce?

Malownicze zakole Bugu przyciąga, podobnie jak zabytki, które przypominają o czasach świetności tego miasta. W panoramie tego miasta wyróżnia się barokowy zespół klasztoru franciszkanów z kościołem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, który swą obecną formę zyskał na przełomie XVII i XVIII wieku.

Katedra św. Trójcy Przenajświętszej i nie tylko

Cennym zabytkiem sakralnym jest też katedra św. Trójcy Przenajświętszej, przy której funkcjonuje seminarium duchowne. Prawosławna cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy, pochodząca z końca XVIII wieku, przyciąga swą klasycystyczną formą oraz ciekawym wnętrzem. Kto zwiedzi tę świątynię, ten będzie mógł nacieszyć się widokiem cennych ikon, w gronie których wyróżnia się ikona przedstawiająca Świętego Michała Archanioła, pochodząca z przełomu XVI i XVII wieku. Warto też zwiedzić kościół Wszystkich Świętych z XVIII wieku, który urzeka skromną sylwetką oraz rokokową fasadą. Jak więc widać nie tylko Olsztyn na swojej regionalnej stronie OlsztynInfo.pl może pochwalić się pięknymi zabytkami sakralnymi – również na Podlasiu jest co zwiedzać. Kto chce poszerzyć wiedzę na temat Drohiczyna, ten powinien zajrzeć do Muzeum Regionalnego. Nie lada gratką jest też jedyne w Polsce Muzeum Kajakarstwa, w którym zgromadzono wiele ciekawych kajaków oraz…zabytkowych motocykli. Ta kolekcja robi ogromne wrażenie na zwiedzających i sprawia, iż wizyta w Drohiczynie staje się dla turystów jeszcze ciekawszym doświadczeniem.